MIS ON UHF EHK KÕRGSAGEDUS-RAADIOSAATJA?

Mis on UHF ehk kõrgsagedus-raadiosaatja?

MIS ON UHF EHK KÕRGSAGEDUS-RAADIOSAATJA?

Kui soovite odavat ja usaldusväärset raadiosaatjat, siis tasub pilgub pöörata seadmete poole, mis kasutavad UHF ( Ultra high frequency ) tehnoloogiat. Eriti kasulik on see näiteks, kui olete metsas ning soovite kontakti saada inimestega, kes teiega koos metsa tulid. Töötamiseks ei ole vajalik võrk, mida näiteks eeldab mobiiltelefon. Teine koht, mida ilmselt paljud meist on ka kasutanud on väikeste laste jälgimine. Kui laps läheb magama, siis saate jätta aktiivse raadiosaatja tema lähedusse ning kuulete, kui laps on ülesse ärganud. Albrecht Bambini beebimonitor on raadiosaatja, mis näeb välja nagu tavaline raadiosaatja, ning seda kindlal põhjusel. Ilmselgelt kasvavad lapsed suureks ning vajadus nende jälgimisele jääb ära – oma erilise välimuse tõttu saab neid aga kasutada ka tavalistes olukordades. Puuduvad igasugused märgid, et tegemist oleks beebimonitoriga. Aga mis täpsemalt on UHF sagedus ja mille poolest on need raadiosaatjad erilised?

UHF

Kui asjale läheneda tehnilise külje alt, siis tegemist on raadisagedustega, mille ulatus jääb 300 MHz ja 3 GHz vahele. Võrdluseks võime tuua meile kõigile tuttava tavalise raadio, mille sagedused on 100 MHz lähedal. UHF tehnoloogia kasutus on väga laialdane, ning leiab kasutust näiteks televisiooni edastamises, mobiiltelefonides, raadiosaatjates ja ka näiteks erinevates GPS seadmetes. Kuna väga paljud erinevad uuringud on andnud erinevaid tulemusi, siis täpselt ei ole võimalik öelda, kui kaugele antud sagedus levib, kuid vahemik on kahest kuni viie kilomeetrini. Väga palju mõjutab antud distantsi see, kui palju erinevaid hooneid või takistusi kahe raadiosaatja vahel on. Kui olete põllu peal, kus pole ühtegi takistust on garanteeritud, et levimise ala on suurem, ning kui olete tihedalt asustatud linnas, siis tõenäoliselt on levimiseala väga väike, ning peate olema üksteisele küllaltki lähedal. Siiski tegemist on tubli abimehega, kui soovite silma peal hoida näiteks oma lapsel, kes toas magab. Samal ajal saate ise hoovis olla ning ei pea olema koguaeg kuulmiskauguses.

Beebimonitorid

Kas olete olnud olukorras, kus olete saanud lapse just magama, ning sooviksite pisut tegeleda enda asjadega? Tõenäoliselt on suuremal osal inimestel vastus jaatav – lapse kõrvalt ei jää tihti aega enda tegevusteks või kasvõi koduste asjade tegemisele. Väga hea viis olla lapse kõrval, kuid samas tegelikult eemal on beebimonitorid. Erinevatel seadmetel on erinevad funktsioonid, kuid peamiseks funktsiooniks on see, et saate lapsel lasta üksinda magada, ning kui ta peaks häält tegema, siis kuulete läbi raadiosaatja seda ning saate minna vaatama. Tegemist on äärmiselt hea lahendusega, kuna leviala on piisavalt suur, et saaksite minna ka majast välja näiteks hoovi aeda korrastama või lapse mänguasju kokku korjama. See annab teile vabadust ajas, kus te seda kõike rohkem vajate – me kõik teame, kui keerukas on väikese lapse kõrvalt leida enda jaoks aega. Raadiosaatja reaalne töötamise kaugus on kaks kuni viis kilomeetrit, kuid siiski ei tohiks oma last jätta nii kaugele, kuna enda last tasub hoolikalt jälgida ning ei ole soovituslik liiga kaugele ära minna. Kui aga soovite veel paremat järelvalvet on võimalik soetada ka kaameraga beebimonitor ning reaalajas oma lapsel silma peal hoida.